Darmowa wysyłka od 200zł
Wysyłka w 1 -2 dni robocze
Zamów jeszcze przez
timer
by otrzymać paczkę przed Wielkanocą!
+22 811 57 02
biuro@polskispichlerz.pl

Blog

5 oryginalnych pomysłów na prezent dla nauczyciela

Nauczyciel jest osobą, która nie tylko przekazuje wiedzę innym, ale także zobowiązuje się do wspierania najmłodszych w rozpoznawaniu ich potrzeb i ustanawianiu życiowych celów. Jego rola na etapie edukacji dziecka jest zatem ogromna. Z tego powodu warto docenić pracę nauczyciela i gdy tylko pojawi się ku temu stosowna okazja, obdarować go specjalnie dobranym podarunkiem. Jakie prezenty dla nauczyciela są najlepszym wyborem?

Prezenty dla nauczyciela – z jakiej okazji warto je wręczać?

Prezenty dla nauczyciela to kategoria upominków, które budzą wśród rodziców wiele wątpliwości i kontrowersji. Pytanie, które pojawia się wśród nich najczęściej, to czy wypada wręczać coś nauczycielowi, czy lepiej zrezygnować z tego typu pomysłów. Część osób nie widzi nic złego w obdarowaniu nauczyciela drobnym podarunkiem, zwłaszcza jeśli nauczyciel jest darzony przez dziecko dużą sympatią. Inni są natomiast zdania, że nauczyciel otrzymuje już wynagrodzenie za swoją pracę i dodatkowe prezenty mogłyby wzbudzić u niego dyskomfort.

Drugie zagadnienie związane z prezentami dla nauczyciela wiąże się z tym, kiedy warto wręczać im upominki. W ciągu całego roku szkolnego  istnieją tak naprawdę dwie takie okazje, czyli Dzień Nauczyciela oraz zakończenie roku szkolnego. Miłym gestem może być też odśpiewanie nauczycielowi przez uczniów „sto lat” w dniu, w którym obchodzi on urodziny.

Oryginalne pomysły na prezent dla pedagoga

Podstawową zasadą przy wręczaniu upominku dla wychowawcy lub nauczyciela jest to, by nie był on zbyt kosztowny. Zegarki, biżuteria i inne tego typu podarunki mogą więc okazać się nietrafionym wyborem, ponieważ obdarowywana osoba mogłaby poczuć się w ten sposób skrępowana. Dobrym pomysłem jest wręczenie jednego prezentu od całej klasy za pieniądze zebrane w ramach wspólnego budżetu. Z jednej strony będzie to mniejsze obciążenie dla rodziców, a z drugiej okazja do przygotowania oryginalnego podarunku, który z pewnością spodoba się nauczycielowi.

Poniżej prezentujemy nasze pomysły na prezent dla pedagoga, które dostępne są w różnych przedziałach cenowych, co ułatwia dobranie odpowiedniego upominku.

1.     Wieczne pióro zamknięte etui

Pióro lub długopis stanowi jeden z najważniejszych atrybutów każdego nauczyciela, niezbędny podczas jego codziennej pracy. Z tego powodu świetnym pomysłem na prezent dla pedagoga może okazać się personalizowany zestaw z piórem kulkowym i eleganckim etui, które wzbogacone jest o krótką dedykację.

2.     Kalendarz dla nauczyciela

Wraz z końcem roku szkolnego każdy nauczyciel zaczyna myśleć już o kolejnym. Pomocny w tym celu może okazać się kalendarz książkowy, który zawiera m.in. plan roku szkolnego oraz tabele do wpisywania ocen, ważnych terminów i dyżurów. Taki kalendarz dla nauczyciela również można wzbogacić o dedykację lub personalizowaną grafikę.

3.     Personalizowany kubek lub filiżanka

Kubek to uniwersalny pomysł na prezent na każdą okazję, w tym m.in. na Dzień Nauczyciela. Z jednej strony jest to ponadczasowy gadżet, który umili codzienną pracę nauczyciela, a z drugiej może stać się wspaniałą pamiątką, która będzie przywodzić na myśl czas spędzony z uczniami.

4.     Bon podarunkowy dla nauczyciela

W sytuacji, gdy nie mamy pomysłu na to, co wręczyć wychowawcy z okazji zakończenia roku szkolnego czy też Dnia Nauczyciela, warto pomyśleć o wyborze bonu podarunkowego, np. do SPA, salonu jubilerskiego lub drogerii. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że obdarowana osoba sama dobierze dla siebie stosowny prezent.

Słodkie upominki dla wychowawcy dostępne w Polskim Spichlerzu

W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na wręczanie słodkich upominków dla wychowawcy, które pozwalają uczniom na wyrażenie swojej wdzięczności za trud włożony w ich edukację. W takiej roli świetnie sprawdzają się nasze zestawy upominkowe dla nauczycieli dostępne w Polskim Spichlerzu. Każdy z nich zawiera moc słodkości i naturalnych wyrobów, które umilą nauczycielom czas spędzony podczas przerwy między lekcjami. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Sprawdź również nasze BESTSELLERY:

Przeczytaj również:

 • 5 oryginalnych pomysłów na prezent dla nauczyciela

  5 oryginalnych pomysłów na prezent dla nauczyciela

  Nauczyciel jest osobą, która nie tylko przekazuje wiedzę innym, ale także zobowiązuje się do wspierania najmłodszych w rozpoznawaniu ich potrzeb i ustanawianiu życiowych celów. Jego rola na etapie edukacji dziecka jest zatem ogromna. Z tego powodu warto docenić pracę nauczyciela i gdy tylko pojawi się ku temu stosowna okazja, obdarować go specjalnie dobranym podarunkiem. Jakie…


 • 7 pomysłów na prezent dla osoby, która ma już wszystko

  7 pomysłów na prezent dla osoby, która ma już wszystko

  Znalezienie idealnego prezentu dla osoby, która ma już wszystko i niczego jej nie brakuje, to naprawdę twardy orzech do zgryzienia. Doskonale wiemy o tym, że taki upominek nie może być banalny i oklepany – musi mieć w sobie to „coś”, co wywoła iskierkę zaskoczenia i zachwytu w oczach obdarowywanej osoby. Jeżeli straciłeś już nadzieję, że…


 • Jak dobrać prezent dla mężczyzny – poradnik dla kobiet

  Jak dobrać prezent dla mężczyzny – poradnik dla kobiet

  Uważa się, że znalezienie odpowiedniego prezentu dla mężczyzny jest o wiele trudniejszym zadaniem, niż jakbyśmy szukali go dla kobiety. Wystarczy bowiem, że zapytamy swojego partnera, brata czy tatę, co chciałby otrzymać w prezencie, a z reguły reakcja będzie wyglądać podobnie – wzruszenie ramionami i uznanie, że nie potrzebuje niczego. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji?…


Śledź okazje i nowinki ze świata Polskiego Spichlerza

Dołącz do newslettera i czekaj na dobre wiadomości! Promocje, nowości i porady
Polski spichlerz
Obsługa klienta
Kontakt
Biuro obsługi klienta czynne:
Poniedziałek - Piątek w godz. 8:00 - 16:00
biuro@polskispichlerz.pl
Powiedz nam, czego potrzebujesz
Masz pytanie dotyczące produktu, realizacji lub wysyłki?
Chcesz zapytać o indywidualny produkt?
Wyślij zapytanie
envelopeusercartsmartphonemagnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram