Nalewka z pigwowca to trunek, którego nie powinno zabraknąć w naszych domach ani jesienią, ani tym bardziej zimą. Pigwa świetnie działa antyprzeziębieniowo, ma dużo witaminy C a dodatkowo jej smak jest wyjątkowy i niepowtarzalny czyli łączymy przyjemne z pożytecznym.
Przygotowywana jest ze świeżych owoców pigwowca w małej, rodzinnej manufakturze niedaleko Warszawy na bazie dawnych przepisów. Nalewka wytwarzana jest tradycyjnym domowym sposobem przy użyciu wyłącznie naturalnych surowców. Nie zawiera żadnych sztucznych dodatków. Dojrzewa w niewielkich naczyniach, gdzie w czasie długich miesięcy leżakowania osiąga wyjątkową harmonię smaku. Jest słodko-kwaśna i bardzo aromatyczna.
Najlepiej smakuje do ciasta i popołudniowej kawy.
Polecamy i zapraszamy do naszego sklepu gdzie mogą Państwo wybrać pięknie skomponowane zestawy właśnie z nalewką z pigwowca.
Składa się z kilku etapów:
Spirytus od razu jest przelany do zbiornika i rozcieńczony wodą demineralizowaną do max. 70 % alkoholu etylowego. Tak przygotowany spirytus posłuży do zalewania odpowiednio przygotowanych owoców lub ziół przeznaczonych do maceracji (nastawów).
Nastawy będą leżakowały w zbiornikach ze stali kwasoodpornej. Pierwszą czynnością przy sporządzaniu nastawów jest przyjęcie i odpowiednie przygotowanie surowców (owoców i ziół). W zależności od specyfiki surowców, zostaną przedsięwzięte następujące czynności:
Kiedy nastaw jest odpowiednio dojrzały, przekazujemy go do dalszej obróbki. Polega ona na usunięciu z niego części stałych owoców i ziół. W pierwszej kolejności przelewamy płyn (tzw. macerat) do nowego zbiornika, a pozostałe owoce przenosimy do prasy hydraulicznej, w której to następuje proces wyciskania pozostałego płynu. W ten sposób uzyskany płyn łączymy z płynem zlanym znad owoców.
Następnie dokładnie go mieszamy i badamy pod względem zawartości alkoholu etylowego i ekstraktu ogólnego. Wyniki tych badań posłużą do przeprowadzenia kupażu nalewu. W trakcie kupażu następuje korekta zawartości alkoholu etylowego poprzez dodatek wody oraz korekta ekstraktu poprzez dodatek cukru.
Tak sporządzony kupaż należy dokładnie wymieszać i pozostawić na kilka tygodni, aby odpowiednio dojrzał i zrównoważył swój smak. W trakcie tych kilku tygodni następuje również samoistne oczyszczanie płynu z drobnych zawiesin.
Dojrzała i klarowna nalewka jest rozlewana do opakowań szklanych o odpowiedniej pojemności.
Po napełnieniu butelek nalewką i ich zakorkowaniu, na opakowania jednostkowe przyklejane są etykiety oraz nakładana banderola podatkowa.
Od samego początku najważniejszym wyznacznikiem naszej marki jest najwyższa jakość.
Nalewki Polski Spichlerz są ręcznie tworzone, aby zapewnić Państwu niezapomniane wrażenia smakowe. Barwa jasnożółta do brązowej, ze złotym refleksem. Nalewka o bardzo charakterystycznym smaku owoców dziko rosnącego pigwowca jest jedną z najbardziej wyrazistych nalewek.
Śledź okazje i nowinki ze świata Polskiego Spichlerza
Polski spichlerz
Obsługa klienta
Kontakt
Powiedz nam, czego potrzebujesz