Darmowa wysyłka od 200zł
Wysyłka w 1 -2 dni robocze
Zamów jeszcze przez
timer
by otrzymać paczkę przed Wielkanocą!
+22 811 57 02
biuro@polskispichlerz.pl

Blog

Jaki prezent dla promotora kupić? Co kupić komisji na obronę pracy?
Sezon obron prac dyplomowych zbliża się coraz większymi krokami. Większość studentów skupia się teraz na opracowywaniu pracy naukowej – licencjackiej inżynierskiej czy też magisterskiej. Warto jednak pamiętać o pewnym ważnym zwyczaju, jakim jest obdarowanie promotora symbolicznym upominkiem po obronie pracy dyplomowej. W ten sposób możemy podziękować mu za wsparcie i trud włożony w przygotowanie nas do ukończenia edukacji. Co na prezent dla promotora możemy wybrać i co kupić komisji na obronę pracy naukowej?

Prezent dla promotora – miły gest czy obowiązek?

Zanim odpowiemy sobie na najważniejsze pytanie: „co na prezent dla promotora wybrać?”, zastanówmy się, czy taka forma podziękowania jest w ogóle konieczna? Odpowiedź na to pytanie jest uzależniona od kilku czynników, a mianowicie od:

  • zwyczajów panujących na danej uczelni – przed zakupem konkretnego upominku dla promotora warto upewnić się, czy poprzednie roczniki też decydowały się na podobny gest. Tę samą kwestię warto uwzględnić w przypadku prezentu dla komisji, która również często jest obdarowywana podczas obrony pracy dyplomowej;
  • relacji z promotorem – znacznie łatwiej jest nam dobierać prezent dla promotora, którego lubimy i który pomagał nam w przygotowaniu pracy naukowej. Mimo wszystko nawet jeśli nie darzymy promotora sympatią, warto zdecydować się na drobny upominek, który z pewnością potratowany będzie jako miły gest i wyraz szacunku wobec drugiej osoby;
  • preferencji promotora – zdarza się, że niektórzy promotorzy nie życzą sobie żadnych podarunków z okazji obrony i informują o tym całą grupę. Wówczas należy uszanować jego decyzję i zrezygnować z poszukiwania prezentu.

Złotym środkiem dla osób, które nie chcą wydawać zbyt dużej kwoty na prezent dla promotora, jest złożenie się na bukiet kwiatów przez wszystkie osoby, które bronią się u jednego promotora w tym samym dniu.

Kiedy dać prezent dla promotora?

Przystępując do obrony pracy dyplomowej, nie powinniśmy wnosić ze sobą do sali kwiatów ani innych podarunków. Najlepszym rozwiązaniem jest wręczenie prezentu promotorowi dopiero po ogłoszeniu wyników. Jeżeli z kolei chcemy przekazać promotorowi większy prezent całą grupą, dobrze jest to zrobić po oficjalnym zakończeniu obrony.

Co kupić komisji na obronę pracy dyplomowej?

W niektórych środowiskach uczelnianych obowiązuje zwyczaj wręczania podarunku nie tylko promotorowi, ale i całej komisji zasiadającej podczas obrony pracy dyplomowej. Zazwyczaj członkowie komisji otrzymują bukiet kwiatów i drobne upominki – są to uniwersalne podarunki, które nadają się zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, a przy tym nie stawiają nikogo w niezręcznej sytuacji.

Jaki prezent dla promotora na obronę wybrać?

Jak już wspomnieliśmy, najczęstszym wyborem wśród studentów, którzy bronią pracę dyplomową, jest wręczenie promotorowi i komisji bukietu świeżych kwiatów oraz wybranego drobiazgu, np. w postaci słodyczy, dobrej kawy, herbaty czy też świecy zapachowej. W przypadku gdy zależy nam na większym prezencie dla promotora, warto zaangażować całą grupę do zakupu czegoś specjalnego, np. wiecznego pióra, biżuterii lub zegarka.

Coraz częściej studenci decydują się również na zakup kosza prezentowego, składającego się z naturalnych wyrobów tworzonych w rodzinnych manufakturach. Przykładem tego są nasze zestawy prezentowe dostępne w Polskim Spichlerzu. Z okazji obrony pracy dyplomowej przygotowaliśmy następujące propozycje prezentów dla promotora:

  • Zestaw Słodkości – nieduży zestaw z herbatą śniadaniową, syropem malinowym i słodkościami, sprzedawany z ręcznie kaszerowanym pudełkiem. Taki zestaw warto wybrać jako indywidualny prezent od studenta, w podziękowaniu za wsparcie przy tworzeniu pracy dyplomowej;
  • Zestaw Smakowity – starannie zapakowany zestaw z herbatą śniadaniową, kawą Konesera, słodkościami i wytrawnymi paluchami słonymi, również zamknięty w ręcznie kaszerowanym pudełku;

Kufer Konesera – duży zestaw słodkości, który idealnie sprawdzi się jako prezent dla komisji podczas obrony pracy dyplomowej. Zawiera m.in. trufle z rumem, kawę Konesera, herbatę śniadaniową i miód wielokwiatowy.

Śledź okazje i nowinki ze świata Polskiego Spichlerza

Dołącz do newslettera i czekaj na dobre wiadomości! Promocje, nowości i porady
Polski spichlerz
Obsługa klienta
Kontakt
Biuro obsługi klienta czynne:
Poniedziałek - Piątek w godz. 8:00 - 16:00
biuro@polskispichlerz.pl
Powiedz nam, czego potrzebujesz
Masz pytanie dotyczące produktu, realizacji lub wysyłki?
Chcesz zapytać o indywidualny produkt?
Wyślij zapytanie
envelopeusercartsmartphonemagnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram